GJITHCKA NGA FUTBOLLI & SPORTE TE TJERA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GJITHCKA NGA FUTBOLLI & SPORTE TE TJERA

KTU KENI TE DHENAT E FUNIT NGA FUTBOLLI
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 BENI HEKELSON

Go down 
AuthorMessage
Armando
AdminPosts : 114
Join date : 2012-07-29

BENI HEKELSON Empty
PostSubject: BENI HEKELSON   BENI HEKELSON EmptyTue Jul 31, 2012 4:42 pm

Formula 1 do të rrinë në 20 garat sezonin e ardhshëm, komerciale qe ky sport shef Bernie Ecclestone konfirmoi të shtunën.

Edhe pse ka pasur spekulime se Ecclestone mund të duken për të zgjeruar orarin për vitin 2013, ai thotë se ka hartuar një kalendar që është shumë e ngjashme me këtë vit.

Pavarësisht mos konfirmuar datat specifike, pritet që fushata do të fillojë në Australi më 17 mars dhe ka finalen e saj në Brazil. Kjo vjen megjithë spekulimet se gara në Austin të mund të vendoset në fund të fushatës.

Ecclestone tha se Valencia ishte duke rënë, si pjesë e raca-ndajnë marrëveshje e tij me Barcelonën, ndërsa New Jersey garë u penciled në - edhe pse ai ka pikëpyetje të ardhmen e saj kohët e fundit.

"Është 20 gara", ka thënë Ecclestone. "Të gjithë më njëjtë ose më pak."

Kur u pyetën nëse New Jersey u do të jetë pjesë e orarit të 2013, ai u përgjigj: "Ajo është menduar të jetë."

Ecclestone tha se bisedimet ishin të vazhdueshme me shefat e Nürburgring të përpiqen dhe të zgjidhë çështjet financiare që kanë goditur në udhë - por ai përjashtoi çdo bisedë për blerjen e qark të plotë.

"Ne po flasim me ta, kështu që do të shohim," tha ai. "Ne kemi nevojë për të mbajtur racën gjermane - kështu që ne duhet të bëjmë më të mirë që mundemi.

"Ne do të përpiqemi dhe për të shpëtuar atë - por unë nuk mendoj se pasuria është për shitje."

Kur u pyetën se çfarë do të ndodhte nëse vështirësitë e Nürburgring të thotë 2013 raca nuk mund të shkojnë përpara, Ecclestone i tha: "Ne do të jetë në Hockenheim."
Back to top Go down
https://futboll4life.albanianforum.net
 
BENI HEKELSON
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
GJITHCKA NGA FUTBOLLI & SPORTE TE TJERA :: Formula 1-
Jump to: